Jak nechtít dítě

„Tuším, že už to s tím chtěním přeháním. Připadá mi, že už se snažím tak moc, že mě to blokuje. Dokonce jsem o takovém bloku někde slyšela. Možná od doktora? Nebo od kamarádky? Raději jsem to zapomněla. Asi si nechci připustit, že to je i můj případ? I kdyby byl, tak co bych s tím měla sakra dělat? Nechtít???

Zní vám to povědomě? Tak přesně takhle jsem to měla taky. Dlouho jsem si nebyla ochotná připustit, že na dítěti prostě lpím.

Snažila jsem se dělat, že mi o dítě vlastně nejde, že mám přece spoustu jiných skvělých věcí na práci. Prostě až to přijde, tak to bude.

A pak jsem začala zjišťovat, kolik věcí dělám s ohledem na to, že chci dítě nebo s výmluvou, že už brzo bude.
Jeden příklad za všechny, vždycky jsem chtěla cestovat – podívat se do světa. Kdo ne?

Jenže, od té doby, co se pokoušíme otěhotnět se to nějak zvrtlo. Dovolenou, když už ji náhodou vybíráme dopředu, plánuji s myšlenkou na to, v kolikátém měsíci bych tak asi byla, jak dlouho bych mohla tedy letět a jestli vůbec. A to, že bychom jeli někam, kam se musí člověk nechat očkovat, na to jsem rezignovala úplně. To bych přeci neriskovala, kvůli tomu dítěti.

Co je toto za nesmysl? Nechala jsem se dobrovolně omezit dítětem, které ještě ani nestihlo vzniknout! A jak k tomu přijde to nevzniknuvší dítě?

Znáte ta moudra. „Nejlepší věk ženy pro otěhotnění je 25 let, takže to neodkládej kvůli kariéře, cestování, flirtování a jiným nesmyslům a koukej do toho praštit!” To, co možná platí pro někoho, rozhodně neplatí pro nás! A představa, že nás dbaní této radě lépe připraví na početí, je naprosto zvrácená. Ve výsledku to totiž znamená, že promarňujeme nejlepší léta svého života čekáním.

A s tím souvisí i otázka „Jak nechtít?” Abych mohla opustit tak silný motiv, jakým je pro ženu mít dítě, musela jsem se podívat na jiné silné motivace v mém životě.

Zkuste to taky. Co chcete? Co je vaším životním snem? Nemyslím dítě. Něco jiného. Co jste vždycky chtěly dělat? Co vás skutečně baví?

Jsou to šílené, zdánlivě neuskutečnitelné sny? Tím lépe. Chcete jet do Himálaje a udělat trek kolem Annapurny? Od mala toužíte být profesionální tanečnicí? Vždycky jste snily si otevřít vlastní kavárnu? Chcete úplně změnit životní styl, uzdravit své tělo i mysl?

Udělejte to! Nebo aspoň začněte. Kupte si trekové hole, zapište se do kurzu tance nebo si pořiďte baristickou váhu na kafe. Třeba já jsem si z takového impulsu před pár lety otevřela uměleckou školu a po několika dalších jsem začala pomáhat ženám, které nemohou otěhotnět. Věřím, že tvořivá, životní a plodivá energie jsou jedna a táž. Nebezpečná myšlenka. Znamenala by, že když začnete opravdu naplno žít, zplodíte dřív nebo později i dítě.

A pokud ne, víte co se může nejhoršího stát? Budete žít nádherný život vašich snů. Brrr! Hrozná představa…

  • Jestli vás představa skvělého života přeci jen láká...
  • Chcete vyměnit to neustálé čekání na dítě za skutečné naplnění...
  • Přejete si zpátky získat život plný objevů a dobrodružství...

Jukněte na kurz, který jsem pro vás vytvořila. Jmenuje se příznačně „Otevřená životu“.

Nebojte se otevřít svému životu, otevře vás to i tomu novému!

Klára Domlátilová
Jmenuji se Klára Domlátilová, jsem průvodkyně životní očistou, terapeutka a lektorka. Mysl čistím meditacemi a léčivým malováním, tělo opravdovým jídlem. Jsem autorkou on-line programu Otevřená životu a také eBooku Léčím se jídlem - Protikvasinková dieta. Celý můj příběh si přečtěte zde.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Rubriky
  • Nejnovější příspěvky
  • Co si počít, když počít nejde?

    Nevíte? Stáhněte si e-book zdarma.