Podcast O těhotnění 11: Na cestě k miminku mě provází autoimunitní onemocnění – Katy Juřenová

11. díl podcastu O těhotnění s Katkou Juřenovou

Katy po třech letech snažení stále dítě nemá, prožila jedno zamlklé těhotenství a navíc jí situaci komplikuje Crohnova choroba.

Čekání a diagnóza

Katy hned na úvod našeho rozhovoru otevírá téma, jak dlouho se dá čekat na správný okamžik a správného partnera k založení rodiny. Už v průběhu těchto vztahových peripetií Katy zjistila, že je něco v nepořádku s jejím trávením. Nakonec jí byla diagnostikována Crohnova choroba – chronické autoimunitní onemocnění trávicího traktu.

Ten pravý muž

V době, kdy už nemoc u Katky propukla naplno se poznala se svým současným mužem, který je jí obrovskou oporou skutečně v dobrém i ve zlém. Přivedl Katce do života i svoje děti z předchozího vztahu. Takže se ze dne na den stala trojnásobnou mámou.

Touhu po vlastním dítěti ale Katka nevzdala a dál bojovala se svou nemocí při paralelní snaze otěhotnět. Po roce snažení se rozhodla pro podporu početí aktivací pánevního dna a velmi brzy otěhotněla. Bohužel těhotenství skončilo velice brzy po svém začátku.

Sbírání se ze dna

V době, kdy se Katka vyrovnávala se ztrátou miminka jsme se poznaly my dvě. Pomáhala jsem jí metodami arteterapie v průběhu náročných stavů šestinedělí po potratu, propouštění duše miminka a otevírání se další cestě.

Nepřestává mi brát dech, jak se Katka stále více otevírá poselstvím, která jí nemoc i neplodnost přináší. Kolik darů už dokázala vytáhnout z nejhlubších hlubin, které je člověk vůbec schopen navštívit.

Jaké další peripetie Katku na cestě za zdravím potkaly a jaké další kroky podniká vstříc miminku, a hlavně sama k sobě, se dozvíte v rozhovoru zde.

Díky, že nás posloucháte.

Chcete-li dostávat mailem zprávy o každé další epizodě podcastu O těhotnění, ⁠zapište se zde⁠.

Autorka podcastu, Klára Domlátilová, je průvodkyní na cestě k dítěti a arteterapeutka. Můžete se s ní spojit na ⁠⁠klaradomlatilova.cz⁠⁠ Tam se také registrujte zdarma do kurzu ⁠⁠Netlač řeku, teče sama⁠⁠, který vám pomůže zůstat nad vodou i v rozbouřené řece netěhotnění.

 

Klára Domlátilová
je průvodkyně na cestě k dítěti, arteterapeutka a po deseti letech snažení také máma. Celý její příběh si přečtěte zde.