Podcast O těhotnění 6: Přijímám, že nejsem mámou – Iveta Kučerová

6. díl podcastu O těhotnění s Ivetou Kučerovou

Iveta začala vnímat touhu po miminku před osmnácti lety a dodnes dítě nemá. Říká, že mateřský vztah pociťuje ke svým projektů i k ženám, které jí prochází rukama na konzultacích a kurzech o ženském zdraví.

Povídáme si spolu o tom, jaké to je dlouhá léta chtít dítě, ale v první řadě toužit po hlubokém vztahu s mužem.

Iveta díky své cestě našla ztracené spojení se svým tělem, s jeho ženskou energií i s emocemi. Dotkneme se metod a technik, které jí byly nápomocné. Řeč je například o orientálních tancích a výcviku pro duly a porodní asistentky. O cestě Mohendžodáro, o škole pánevního dna i regresní terapii.

Naplnění Iveta nachází celoživotně ve svých projektech, které jsou tak trochu jejími dětmi. V nich dlouhodobě pomáhá ženám pečovat o své ženské zdraví. Téma mateřství se jí dnes promítá do toho, jak sebe a svou zkušenost předat dál, dalším ženám, svým následovnicím.

Iveta je v době rozhovoru na prahu menopauzy. Odvážila se si přiznat a přijmout, že už nebude mámou. Přesto říká, že hluboké přijetí a smíření se s tím je práce na celý život.

S Ivetou se můžete propojit skrz web ivetakucerova.cz  Vede kurzy a konzultace o moudrosti pánevního dna a prsů, založila také školu pro ženy s názvem Živá.

Klářiny terapie a kurzy najdete na klaradomlatilova.cz, kde se můžete registrovat zdarma do kurzu Netlač řeku, teče sama, který vám pomůže zůstat nad vodou i v rozbouřené řece netěhotnění.

Klára Domlátilová
je průvodkyně na cestě k dítěti, arteterapeutka a po deseti letech snažení také máma. Celý její příběh si přečtěte zde.