Podcast O těhotnění 9: Mám tři děti, ale těhotná jsem byla devětkrát – Veronika Hanzlíková

9. díl podcastu O těhotnění s Veronikou Hanzlíkovou

Verča je dnes mámou tří dětí, ale těhotná byla celkem devětkrát. Nedělalo jí problém počít, ale překonat první trimestr těhotenství.

Rané potraty

V rychlém sledu za sebou zažila tři nepodařená těhotenství včetně jednoho mimoděložního. Přesto se po pauze odvážila znovu otěhotnět a dostavil se úspěch, její první syn. To byl ale teprve začátek celého příběhu.

Povídáme si spolu o tom, co všechno se s mužem odhodlali podstoupit při hledání příčin a řešení raných potratů. Dojde řeč na možnosti jako:

  • meditace a probouzení čaker
  • vzkazy od dušičky miminka a koupání v bylinách
  • symptotermální metoda, akupunktura, homeopatie
  • mentální harmonizace, EFT, Bachovy esence a další

Zázraky a deprese

Ale řeč přijde také na zázraky, které se mohou stát v těle ženy. Aneb jak vajíčko doputovalo přes neexistující vejcovod.

Otevřeme téma energetického načítání toho jestli se těhotenství ujme nebo ne. Jaké to je vědět, že těhotenství nedopadne, ale nechtít to vidět.

Posvítíme si na depresi, která na Verču nakonec také dolehla, ale až po několika letech opakovaných ztrát miminka.

O neudílení rad

A dojde také na zásadní střípek do skládačky – na vztah mezi partnery. Povídáme si o prohloubení vztahu, které musí přijít, aby se partnerství nerozpadlo, když miminko dlouho nepřichází. O empatii a neudílení nevyžádaných rad, laskavosti a vzájemné úctě.

Zajímá vás, jak se Verča naučila vztekat, ale i komunikovat své potřeby? Jaké dary si spolu s manželem přinesli z dlouhé cesty za miminky? Poslechněte si celý rozhovor zde.

Veronika Hanzlíková je výživová poradkyně, která si přezdívá výživářka přes hlavu. Její práci najdete na webu veronikahanzlikova.cz

S Klárou Domlátilovou, autorkou podcastu a arteterapeutkou, se můžete potkat třeba v kurzu zdarma Netlač řeku, teče sama, který vám pomůže zůstat nad vodou i v rozbouřené řece netěhotnění.

Klára Domlátilová
je průvodkyně na cestě k dítěti, arteterapeutka a po deseti letech snažení také máma. Celý její příběh si přečtěte zde.